Strefa Domków narzÄ

Kompendium wiedzy o domkach. Bestsellery wÅ

Jak posadowić, zmontować i zakonserwować domek narzędziowy?

  • Home
  • Porady
  • Jak posadowić, zmontować i zakonserwować domek narzędziowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 1 –  Posadowienie domku.  Każdy obiekt małej architektury ogrodowej musi mieć odpowiednio przygotowane podłoże, jeśli chcemy żeby jego użytkowanie przebiegało bezproblemowo. Dotyczy to także domków narzędziowych. Przygotowanie podłoża oznacza tutaj jego wypoziomowanie. Teren nie może być pochyły, nierówny, nie może być spadku. W przeciwnym razie po montażu okaże się, że drzwi lub okno nie domyka się, że mamy prześwity między deskami. Wypoziomować teren nie jest trudno. Niezbędna będzie oczywiście poziomica. Najprostszą o długości jednego metra można kupić za około 10 zł.
Kolejna ważna rzecz, która dotyczy domków drewnianych, to odizolowanie ścian i podłogi od podłoża. Nie warto stawiać go bezpośrednio na ziemi, ponieważ wilgoć będzie przedostawała się na deski, przez co domek szybciej zbutwieje i straci kolor przy podłożu. Dlatego domek drewniany najlepiej postawić na betonowej wylewce lub bloczkach betonowych.  W przypadku domków plastikowych oraz metalowych do przytwierdzenia ich do podłoża, stosuje się specjalne kotwy, które oczywiście są dołączane w komplecie.

Krok 2 – Montaż domku

Domki narzędziowe mogą być mniej lub bardziej skomplikowane. I od tego będzie zależał stopień trudności. Z modelami o prostej kubaturze nie powinno być problemów. Jeśli posiadamy np. domek ogrodowy Aster (z zadaszeniem na drewno i przybudówką na narzędzia), będziemy mieć więcej pracy. Ale jeśli uzbroimy się w cierpliwość i w dodatku mamy pogodę za oknem, wtedy warto podjąć wyzwanie i zmontować domek samodzielnie. Jaka będzie z tego satysfakcja!

Przed montażem warto zapoznać się z listą zawartości przesyłki i sprawdzić czy wszystko jest w komplecie i nie brakuje żadnego elementu. W instrukcji obsługi wymienione są także narzędzia, których będziemy potrzebować. Najczęściej jest to wiertarko-wkrętarka, młotki różnego rodzaju, piły ręczne, śrubokręty itp. Najłatwiejszy jest montaż domków wykonanych z tworzywa sztucznego. Nie potrzeba do niego specjalnych narzędzi. Zestaw zawiera wszystko co niezbędne.

NARZEDZIOWY DREWNIANY LADNY

Ważne: Gwarancja na produkt obowiązuje, jeśli montaż i jego użytkowanie odbywa się zgodnie z załączoną instrukcją obsługi.

Montując drewniany domek,  należy uważać, żeby nie uszkodzić desek podczas używania wkrętarki. Dlatego warto je nawiercić wcześniej. Przy dokładaniu kolejnych desek podczas budowania ściany należy stosować załączony klocek montażowy, aby nie poobijać desek.

Krok 3 – Zakonserwowanie

Domki wykonane z tworzywa oraz metalu nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Można je umyć wodą od czasu do czasu stosując łagodne środki chemiczne. W przypadku domków drewnianych wykonanych z drewna surowego należy je odpowiednio zabezpieczyć. W ciągu 48 godzin od montażu zaleca się, aby domek zaimpregnować wybranym preparatem chemicznym, a następnie pomalować stosując lakier, lakierobejcę, lazurę czy impregnat barwny w określonym kolorze. Niektórzy producenci używają do budowy domków drewna impregnowanego ciśnieniowo. Wtedy wystarczy je pomalować na wybrany kolor.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*