Strefa Domków narzÄ

Kompendium wiedzy o domkach. Bestsellery wÅ

Jak wybrać domek narzędziowy?

Kolekcja narzędzi i maszyn ogrodniczych wzbogaciła się o kolejne przedmioty. Zadbaliśmy też o komfort relaksu w ogrodzie – pojawił się nowy grill, zestaw mebli oraz basen. W konsekwencji domek narzędziowy stał się niezbędny, aby utrzymać porządek w ogrodzie i zaplanować miejsce do przechowywania wyposażenia ogrodowego po sezonie. Zakup domku narzędziowego to dopiero początek przygody. Teraz czeka nas posadowienie, montaż i konserwacja domku. I jest to bardzo dobra wymówka, żeby jeszcze więcej czasu spędzić w naszym piękniejącym ogrodzie

Do czego będzie potrzebny?

Odpowiedź na to kluczowe pytanie zawęzi ofertę domków, z której będziemy wybierać. Czy potrzebujemy domku do przechowywania narzędzi? Jeśli tak, to ile ich mamy i jakiego są rodzaju? Domek narzędziowy to wspaniałe miejsce dla wyposażenia ogrodu, które używamy sezonowo czyli wszelakich grilli, basenów czy mebli ogrodowych. Od tego będzie zależała kubatura domku. Być może nasz domek ma posiadać nie tylko walory praktyczne, ale estetyka jest równie ważna.

Jaki materiał jest najlepszy?

Na rynku dostępne są domki wykonane z tworzywa sztucznego, metalowe i drewniane. Wszystkie mają swoje plus i minusy. Domki z plastiku są bardzo lekkie. Do zalet należy z pewnością łatwość montażu. Nie potrzeba do niego specjalistycznych narzędzi. To co niezbędne dołączone jest w zestawie.

Domki metalowe są szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii. W Polsce zaczynają zdobywać sobie coraz więcej zwolenników. Najchętniej kupowane są te modele, które nie kojarzą się z nieestetycznymi blaszakami. Na przykład modele angielskiej marki Yardmaster są wykonane z metalu imitującego drewno i prezentują się bardzo ładnie. Posiadają również dziesięcioletnią gwarancję odporności na korozję. W nowoczesnych domkach metalowych zadbano również o sprawny system wentylacyjny.

METALOWY NARZ
Drewno to materiał budulcowy, do którego nie trzeba przekonywać nikogo. Posiada wspaniałe właściwości izolacyjne, co z pewnością korzystnie wpłynie na przechowywane w nim rzeczy. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy, żeby nasz domek prezentował się tak okazale jak na materiałach promocyjnych czy wspaniałych zdjęciach w internecie, trzeba go prawidłowo zabezpieczyć, czyli zaimpregnować a następnie odpowiednio pomalować

Jaki przeznaczyć budżet?

Ceny są bardzo różne, tak jak różnorodna jest oferta domków narzędziowych. Nie zawsze warto kierować się tylko względami ekonomicznymi. Wyroby krajowych producentów są trochę droższe, natomiast oferują dużo lepszą jakość niż produkty z sieciówek. Przykładowe ceny domków wykonanych z różnych materiałów o zbliżonych rozmiarach są następujące: Domek narzędziowy Cynia  o wymiarach  1800 x 1800 wykonany z drewna świerkowego, z podłogą i dachem krytym gontem  kosztuje blisko 2000 zł. Plastikowy domek narzędziowy Manor 1850×1520 z plastikową podłogą to koszt około 1 600,00 zł. Natomiast na domek metalowy Emerald Deluxe firmy Yardmaster  o wymiarach 2000 x 1370, który jest bez podłogi należy przeznaczyć 1 164,00 zł.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*