Strefa Domków narzÄ

Kompendium wiedzy o domkach. Bestsellery wÅ

Najlepsze drewniane domki letniskowe

Relaks w otoczeniu przyrody jest wspaniale regeneruje i pobudza nasze siły witalne. Aktywny wypoczynek na łonie natury pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej oraz dobrego samopoczucie. Zwiększa znacząco jakość życia. Z tego powodu posiadanie własnego domku letniskowego jest marzeniem wielu osób. W sezonie ośrodki wypoczynkowe atrakcyjnie turystycznie są bardzo zatłoczone, natomiast wypoczynek na prywatnej działce zapewnia nam intymność, ciszę i nieskrępowanie. Można grillować, grać na instrumentach, tańczyć czy słuchać muzyki, kiedy ma się tylko na to ochotę, bez wścibskich spojrzeń sąsiadów z obiektów obok. Wybór jest przeogromny, dlatego przygotowaliśmy przewodnik po typowych i popularnych domkach. Podzieliliśmy je na 3 grupy w zależności od powierzchni, którą oferują do użytku.

1. Powierzchnia użytkowa do 10m2

Domek Monako. Zdobył 4 gwiazdki na 5 możliwych w popularnym sklepie internetowym. Posiada 9m2 powierzchni. Obiekt jest wykonany z bali o przekroju 28 mm. Materiałem budulcowym jest drewno skandynawskie. Całość jest bardzo wytrzymała, stabilna, odporna niekorzystne warunki pogodowe, a także posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Domek bez dodatkowego wyposażenia kosztuje 4400 zł. W tej cenie otrzymujemy dach pokryty papą, podłogę drewnianą z desek o grubości 18mm, 1 drzwi z szybą oraz 1 kwadratowe okno. Można także dokupić okiennicę za 400 zł oraz rynny za 600 zł. Jeśli zdecydujemy się na montaż samodzielny zaoszczędzimy 500 zł.

 

2. Powierzchnia użytkowa do 20m2

W tej kategorii opiszemy domek Cuba. Został oceniony przez 56 osób i uzyskał ocenę równą 4. Kupimy go w sklepie internetowym za 7 800 zł bez dodatkowych opcji. Jego powierzchnia wewnętrzna to 6,5 m2. Podstawowe wyposażenie obejmuje 2 podwójne kwadratowe okna oraz 1 drzwi z szybami, zamykane na klucz. Dach jest pokryty papą, podłoga drewniana. Podwaliny domku są zaimpregnowane, co zabezpieczy domek przed butwieniem. Ściany zewnętrzne należy pomalować samodzielnie lub zlecić malowanie w cenie 400 zł. Można dokupić rynny za 900 zł oraz 2 okiennice za 500 zł. Jeśli chcemy podnieść walory estetyczne domku dach warto pokryć gontem w 1 z 3 kolorów do wyboru – cena 800 zł. Za montaż zlecony firmie zapłacimy 900 zł.

3. Powierzchnia użytkowa do 30m2

Wspaniałym modelem jest domek letniskowy Norwegia, który kupimy za 17 400 zł w podstawowej opcji. W tej cenie otrzymamy  25 m2 do komfortowego użytku oraz  8 m2 tarasu zewnętrznego. Domek oceniło 91 osób na czwórkę. Podstawowym budulcem jest świerk skandynawski – drewno o wysokiej jakości i bardzo wytrzymałe. 5 okien w tym dwa w elewacji frontowej sprawiają, że domek jest bardzo słoneczny i dobrze doświetlony. Korzystanie ułatwiają podwójne drzwi z szybami. Duża weranda z przodu domku prezentuje się bardzo okazale oraz  podnosi komfort wypoczynku niezależnie od pogody. Przy domku o takiej powierzchni warto zdecydować się na zlecenie montażu ekipie zewnętrznej, pomimo tego że zapłacimy 2000 zł więcej. Domek przystosowany jest do ocieplenia, co przedłuży możliwość jego użytkowania na cały rok.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT


*